У посудині об’ємом 300 см3 міститься 0,69г водню за температури 15 оС. Знайдіть тиск газу.


Ответы на вопрос

Отвечает Нурбисалиева Диана.

Ответ:

  • p=2,75 МПа

Объяснение:

Дано:

V=300 см³ = 0,0003 м³

m=0,69 г = 0,00069 кг

T=15 °C + 273 = 288 К

R=8,31 Дж/(моль·К)

M(H₂)=0,002 кг/моль

Найти: p - ?

Решение:

Уравнение Менделеева-Клапейрона: \displaystyle pV=\frac{m}{M} RT.

Откуда давление: \displaystyle \boldsymbol{p}=\frac{mRT}{V\cdot M(H_2)} =\frac{0,00069\cdot 8,31\cdot 288}{0,0003\cdot 0,002} \approx \boldsymbol{2,75} \; \bf{M\Pi a}.