Рух матеріальної точки описано рівнянням x=-50+5t+ 3t^2. Знайти момент часу в який координата x=0.


Ответы на вопрос

Отвечает Носкова Юлия.

Щоб знайти момент часу, в який координата x дорівнює 0, потрібно розв'язати рівняння:

x = -50 + 5t + 3t^2 = 0

З цього рівняння можна отримати квадратне рівняння:

3t^2 + 5t - 50 = 0

Щоб розв'язати це рівняння, можна використати формулу дискримінанту:

D = b^2 - 4ac

де a = 3, b = 5 і c = -50. Підставляючи ці значення, отримуємо:

D = 5^2 - 4(3)(-50) = 745

Тепер можемо застосувати формули для розв'язання квадратного рівняння:

t = (-b ± √D) / 2a

Підставляємо значення a, b, c та D та отримуємо:

t = (-5 ± √745) / (2*3) ≈ -3.78 або 4.72

Отже, моменти часу, коли x = 0, є -3.78 та 4.72.