Лижник спускається з гори без початкової швидкості і, рухаючись рівроприскорено з прискоренням а, в

кінці спуска набуває швидкості v. Переміщення 100 м лижник здійснює за 20 с. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кудрявцева Анна.

Ответ:

За умовою задачі можна записати формулу рівноприскореного руху:

v = u + at

де v - кінцева швидкість, u - початкова швидкість (нуль), a - прискорення, t - час руху.

Та формулу для визначення переміщення:

s = ut + 1/2 при²

Так як переміщення 100 м, то:

s = 100 м

А час руху - 20 секунд.

З формули переміщення можна виразити прискорення:

a = 2s/t^2

a = 2 * 100 м / (20 с)² = 0.25 м/с²

Тепер можна визначити кінцеву швидкість.

v = u + at

v = 0 м/с + 0.25 м/с² * 20 с = 5 м/с

Отже, лижник набув кінцеву швидкість 5 м/с при спуску з гори з прискоренням 0.25 м/с².