Даю много баллов! Помогите! Срочно! ВИЗНАЧ КІЛЬКІСТЬ МОЛЕКУЛ У 2 КГ ГАЗУ, середня квадратична

швидкістьмолекул якого за температури 300 К дорівнює 730 м/с.​

Ответы на вопрос

Отвечает Барса Мурат.

Ответ:

n = (PV)/(RT) = (101325 Па)(2 кг)/(8.31 Дж/(моль·К))(300 К)(V)

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі необхідно використовувати формулу Ідеального газу:

PV = nRT

де P - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість молекул газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу.

Ми можемо переписати цю формулу, виразивши кількість молекул:

n = PV/RT

Для того, щоб визначити кількість молекул у 2 кг газу, спочатку необхідно визначити об'єм цього газу. Ми можемо зробити це, використовуючи формулу для густини:

ρ = m/V

де ρ - густина, m - маса, V - об'єм.

Тому V = m/ρ

Для розрахунку густини ми можемо використати Менделєєвску таблицю елементів та знайти молярну масу газу (M) та його хімічну формулу. Звідси, ми можемо використати формулу для газів:

ρ = PM/RT

де P - атмосферний тиск, R - універсальна газова стала.

Зазвичай, для таких завдань, рекомендується використовувати стандартні значення атмосферного тиску (101325 Па) та універсальної газової сталої (8.31 Дж/(моль·К)).

Тому, ми можемо обчислити густину газу:

ρ = (2 кг)/(PM/RT) = (2 кг)(8.31 Дж/(моль·К))/(101325 Па)(M)

Зауважимо, що масу необхідно перевести в кілограми до обчислень. Також, замість знаку "?" ви можете вставити хімічну формулу газу, який ви розглядаєте.

Тепер ми можемо виразити кількість молекул газу:

n = (PV)/(RT) = (101325 Па)(2 кг)/(8.31 Дж/(моль·К))(300 К)(V)

Для того, щоб знайти об'єм V, ми можемо використати формулу для середньої квадратично