СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПЖ!!!!!!! ДАМ 100 БАЛЛОВ!!! В каструлі з алюмінію масою 0,5кг нагріли 2 кг води

від 20 0 С до кипіння за рахунок спалювання 0,045 кг гасу. Визначте ККД нагрівача.

Ответы на вопрос

Отвечает Ногина Милана.

Ответ:

Объяснение:

Дано :

m₁ = 0,5 кг

m₂ = 1,5 кг

m₃ = 0,045 кг

t₁= 20 °C

t₂ = 100 °C

Найти: η - ?

1) Знаходимо кількість теплоти , яка виділиться на нагрівання алюмінієвої каструлі:

Q₁ = c₁ * m₁* (t₂ - t₁) = 920 * 0,5 * (100 - 20) = 36800 Дж

де с₁ = 920 Дж/кг*°С - питома теплоємність алюмінію

2) Знаходимо кількість теплоти , яка виділиться на нагрівання води:

Q₂ = c₂ * m₂ * (t₂ - t₁ ) = 4200 * 2 * (100 - 20) = 672000 Дж

де c₂= 4200 Дж/кг*°С - питома теплоємність води

3) Знаходимо кількість теплоти , яка виділиться при повному спалюванні гасу:

Q₃ = q * m₃ = 46 * 10⁶ * 0,045 = 2070000 Дж

де q = 46 * 10⁶Дж  -питома теплота згоряння палива

4) Визначте ККД нагрівача:

η = (Q₁ + Q₂)/Q₃ = (36800 + 672000)/2070000 = 0,342 або 34,2%