Коли підвісили тягарець масою 250 гр., довжина пружини збільшилась з 5 до 9 см. Визначте жорсткість

пружини. МОЖНО С ДАНО,РОЗВ'ЯЗУВАННЯМ І ВІДПОВІДЬЮ ПОЖАЛУЙСТАА

Ответы на вопрос

Отвечает Грунин Игорь.

Ответ:

Дано:

х=9 см

m=250гр=0,25кг

Закон Гука для пружини говорить, що сила, необхідна для розтягнення (або стиснення) пружини, пропорційна величині її деформації. Математично це записується як F = kx, де F - сила, k - жорсткість пружини, а x - деформація пружини.

У даній задачі, ми можемо визначити жорсткість пружини, використовуючи формулу:

k = F / x,

де F - сила, з якою пружина діє на тіло (у нашому випадку, масу), а x - зміна довжини пружини.

Перш за все, ми повинні визначити зміну довжини пружини:

x = 9 см - 5 см = 4 см = 0,04 м.

Наступним кроком є визначення сили, з якою пружина діє на тіло. Закон Ньютона гравітації говорить, що сила тяжіння, яка діє на тіло масою m, залежить від маси і сили тяжіння на землі, і обчислюється за формулою F = mg, де g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²).

У нашому випадку, маса тіла дорівнює 0,25 кг, тому:

F = 0,25 кг * 9,8 м/с² = 2,45 Н.

Тепер ми можемо використати формулу для жорсткості пружини:

k = F / x = 2,45 Н / 0,04 м = 61,25 Н/м.

Отже, жорсткість пружини дорівнює 61,25 Н/м.