У скільки разів відрізняється питомий опір провідників однакової площі січення, якщо довжина

першого провідника в 10 разів більша, ніж у другого, а напруга на другому провіднику в 5 разів більша , ніж на першому. Сила струму в провідниках однакова.

Ответы на вопрос

Отвечает Билай Даша.

Ответ:

Сделай лучшим ответом! пжппж

Объяснение:

Питомий опір провідника залежить від його матеріалу та температури, а не від довжини чи напруги на ньому. Тому при порівнянні питомих опорів двох провідників, які мають однакову площу перерізу, сила струму і інші параметри повинні бути однакові.

Отже, в даному випадку, питомий опір провідників однакової площі перерізу однаковий. Відповідно, вони не відрізняються між собою в рази.

Отвечает Вагин Алексей.

Ответ:

Питомий опір провідника визначається формулою:

R = ρ * L / S

де R - опір провідника, ρ - його питомий опір, L - довжина, а S - площа січення.

Якщо ми маємо два провідника однакової площі січення, то їх питомі опори будуть однаковими. Отже, щоб знайти відношення опорів цих провідників, нам потрібно порівняти їх довжини.

За умовою, довжина першого провідника в 10 разів більша, ніж у другого. Тому опір першого провідника буде в 10 разів більшим, ніж у другого.

Також умова стверджує, що напруга на другому провіднику в 5 разів більша, ніж на першому, а сила струму в обох провідниках однакова. Звідси випливає, що опір другого провідника буде в 5 разів меншим, ніж у першого, оскільки згідно з законом Ома V = I * R, напруга та сила струму є прямо пропорційними опору провідника.

Отже, відношення опору першого провідника до другого буде:

10 : 1/5 = 10 : 0.2 = 50

Отже, опір першого провідника буде в 50 разів більшим, ніж у другого провідника.