Дві лампи, що з'єднані послідовно, мають опори 100 та 200 Ом відповідно. Визначте напругу на першій

лампі, якщо напруга на другій лампі становить 10 В.

Ответы на вопрос

Отвечает Шварова Виктория.

Якщо дві лампи з'єднані послідовно, то струм в обох лампах однаковий. Оскільки напруга на другій лампі дорівнює 10 В, то струм в цьому колі дорівнює

I =   \frac{u}{r}   =  \frac{10b}{200om} = 0.05 А

. Напруга на першій лампі дорівнює U = IR = 0.05 А * 100 Ом = 5 В.

Отвечает Хозяинова Татьяна.
Дано:
R1=100 Ом
R2=200 Ом
U1-?
U2=10В
Решение:
U1/U2=R1/R2
U1=U2*R1/R2=10*100/200=5В