Допоможіть будь ласка, даю багато балів Похила площина утворює кут 600 з горизонтом. Яку силу

потрібно прикласти, щоб вантаж масою 500 кг рівномірно тягнути вгору, якщо коефіцієнт тертя 0,02 ?

Ответы на вопрос

Отвечает Гудина Полина.

Відповідь:

1.Знайдемо величину гравітаційної сили яка діє на вантаж:

F_гравітації = 500 кг * 9,8 м/с^2 = 4900 Н

2.Знайдемо силу тертя яка діє на вантаж:

Нормальна реакція = 500 кг * 9,8 м/с^2 * косинус 60° = 500 кг * 9,8 м/с^2 * 0,5 = 2450 Н (приблизно)

F_тертя = 0,02 * 2450 Н = 49 Н

3. Застосована сила яку ми шукаємо дорівнює сумі гравітаційної сили та сили тертя:

F_застосована = F_гравітації + F_тертя

F_застосована = 4900 Н + 49 Н = 4949 Н

Таким чином силу яку треба прикласти щоб рівномірно тягнути вантаж масою 500 кг вгору на похилій площині з кутом нахилу 60 градусів та коефіцієнтом тертя 0,02, дорівнює 4949 Н.

Пояснення: