Яку кількість кам'яного вугілля треба спалити, щоб нагріти в котлі 300 л води від 10°С до кипіння,

якщо ККД топки становить 60%? Срочно 50 баллов!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Валерия.

За умовою задачі ми знаємо, що маса води дорівнює 300 кг, а початкова температура 10°С. Для знаходження специфічної теплоємності води можна скористатися таблицею фізичних величин або використати значення 4,18 Дж/(г·°C).

ΔT = 100 - 10 = 90°С

Q = mcΔT = 300 кг 4,18 Дж/(г·°C) 90°С = 1129140 Дж

Так як ККД топки становить 60%, то необхідно спалити більше кам'яного вугілля, ніж потрібно для нагрівання води. Для знаходження кількості кам'яного вугілля можна скористатися формулою:

Qвугілля = Q / η, де η - ККД топки.

Qвугілля = 1129140 Дж / 0,6 = 1881900 Дж

Оскільки 1 кг кам'яного вугілля містить близько 30 МДж енергії, то необхідно спалити:

1881900 Дж / 30000 кДж/кг = 62,73 кг кам'яного вугілля (округлюємо до 63 кг).

Отже, для нагрівання 300 л води від 10°С до кипіння при ККД топки 60% необхідно спалити близько 63 кг кам'яного вугілля.