Ыдыста газ берілген. Егер оның молекулаларының орташа квадраттық жылдамдығы 500 м/с,ал көлемі 1

л,газдың массасы 5 г болса, онда молекулалардың ыдыстың қабырғасына түсіретін қысымы. пжпжпж очень нужно

Ответы на вопрос

Отвечает Диброва Жасмина.
U=500м/с v=1л Р=? Р(Ро)=Pgv P(Ро)=m/v g=10H/кг Р=5г/1л=5м'3 Р=5м'3×10Н/кг×1л=50Па