АВ кесіндісінің ұзындығы 40 см. АВ кесіндісі С және D нүктелерімен АС, СD және DB кесінділеріне

бөлінген. СD кесіндісі АС кесіндісінен 4 см ұзын, ал DB кесіндісінен 2 есе қысқы. АС кесіндісінің ұзындығын табыңдар.

Ответы на вопрос

Отвечает Александр Литвинов.
Cd=ac+4
db=cd/2
ac+cd+db=40
ac+ac+4+(ac+4)/2=40
2ac+2ac+8+ac+4=80
5ac+12=80
ac=13 3/5
cd=17 3/5
db=8 4/5