Задача. За гадзину у дзицячам магазине прадали 18 цацак. Машынки складывают адну трейцюю частку

гэтых цацак. Кольки прадали машынак?Кольки прадали астатних цацак?

Ответы на вопрос

Отвечает Годаева Диана.

18:3=6(маш)-продали машинок.
18-6=12(аст)-продали астатних цацак
ответ:6;12