Құлан мен Шудың арасы 110 км.Құланнан 14 км/сағ жылдамдықпен велосипедші шыққан уақытта оған

қарама-қарсы бағытта Шудан мотоциклшы шықты.Олар бір-бірімен 2,5 сағаттан кем уақыт өткенде кездесуі үшін мотоциклшының жүрү жылдамдығы қандай болуы керек екенін бағалаңдар.

Ответы на вопрос

Отвечает Бойко Данил.

S = 110 км
v1 - велосипедшінің жылдамдығы.
v1 = 14 км/сағ
v2 - мотоциклшінің жылдамдығы.
v2 = ?
t - кездесу уақты.
t = 2,5 сағ
S = v1*t + v2*t
v2*t = S - v1*t
v2 = (S - v1*t)/t

v2 = (110 - 14*2,5)/2,5 = (110 - 35)/2,5 = 75/2,5 = 30 км/сағ

Жауабы: Мотоциклшінің жылдамдығы 30 км/сағ тан көп болса, белгіленген 2,5 сағаттан алдын кездеседі.
*- бұл көбейту
/-бұл бөлу