Рухаючись по шосе ,мотоцикліст проїхав 20 км. за 40 хв.,а стежку завдовжки 600 м він подолав за 2

хв .Чому дорівнює середня швидкість його руху на всьому шляху?

Ответы на вопрос

Отвечает Щукина Таня.
S = v * t - формула пути
S = 20 км; t = 40 мин = 40/60 ч = 2/3 ч - двигался по шоссе
S = 600 м = 600/1000 км = 3/5 км ; t = 2 мин = 2/60 ч = 1/30 ч - двигался по тропинке
---------------------------------------------------------------------------------------------
S = 20 + 3/5 = 20 целых 3/5 = 103/5 (км) - весь путь;
t = 2/3 + 1/30 = 20/30 + 1/30 = 21/30 (ч) - время в пути;
v =103/5 : 21/30 = 103/5 * 30/21 = (103*6)/(1*21) = 618/21 = 29 целых 9/21 = 29 целых 3/7 (км/ч) - средняя скорость движения.
Вiдповiдь: 29 цiл. 3/7 км/год.