У супермаркеті введено знижки. За купівлю товарів на суму від 300 гривень покупець отримує знижку 4

відсотки, а при покупці товарів на суму від 600 гривень він отримує знижку 10 відсотків. На яку найбільшу суму зможе придбати товарів покупець, якщо у нього в кишені: а) 594 грн; б) 534 грн.

Ответы на вопрос

Отвечает Адам Арина.

а) найбільша сума буде якщо він мав би заплатити від 600 і більше, але дякуючи знижці заплатив менше, причому витратив всі можливі гроші - щоб покупка була на максимальну суму

 

1)100%-10%=90% фактичної вартості становить 594грн

2)594:90*100=660 грн - на таку суму може купити товарів покупець

відповідь: 660 грн

 

б) міркуючи таким самим чином у випадку б) знаходимо, що

1)100%-10%=90% фактичної вартості становить 594грн

2)534:90*100=593грн33 коп(приблизно) - на таку суму може купити товарів покупець

так як сума виходить менша за 600 грн, то такий варіант не підходить

так як 534 очевидно більша за 300 , то знижку на 4 відсотки продавець точно отримає

тому правильний розвязок наступний

1)100%-4%=96% фактичної вартості становить 594грн

2)594:96*100=556грн25коп - на таку суму може купити товарів покупець

відповідь 556грн 25 коп

Отвечает Левченко Лера.

(если надо - напиши в ЛС я перевиду на украинский)

решаем через пропорцию(а потом по действиям)

т.к. 594 и 534 меньше 600 и больше 300, то скидка будет 4%

1.

594-100%

?-4%

4*594\100=23.76(грн)-скидка

594-23.76=570.24(грн)-потратит(это макс.)

2.

534-100%

?-4%

4*534\100=21.36(грн) - скидка

534-21.36=512.64(грн)-потратит(это тоже макс)

Ответ:а) 570.24 грн;б) 512. 64 грн.