Дурыс болшек туринде жазып кыскартындар : 0,08; 0,06; 0,032; 0,0625; 0,005; 0,0056; 0,8004


Ответы на вопрос

Отвечает Евсеев Данил.
0,08=8/100=2/25
0,06=6/100=3/50
0,032=32/1000=4/125
0,005=5/1000=1/200
0,0056=56/10000=7/1250
0,8004=8004/10000=2001/2500