знайдіть перший член арифсетичної прогресії, різниця якої = 15 , а сума її перших тринадцяти членів

= 1326

Ответы на вопрос

Отвечает Lina Il.
D=15
S13=1326
a1 - ?
S_{13}= \frac{(a_1+(a_1+d(n-1)))n}{2}= \frac{(a_1+(a_1+12*15))13}{2}=1326 \\ (a_1+a_1+180)*13=2652 \\ 26a_1+2340=2652 \\ 26a_1=312 \\ a_1=12
Отвечает Руденко Данил.
А1-?
d=15
S13=1316
Sn=2a1+(n-1)*d*n / 2
2a1*12*15*13 / 2 = 1316
2a1+2340/2=1316
2(a1+1170)/2=1316
a1+1170=1316
a1=1316-1170
a1=146