Бір кісі бір бочка квасты 14 күнде ішеді ал әйелімен бірге 10 күнде ішіп бітіреді. Оның әйелі 1

бочка квасты кашна нуде битиреди

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Милана.
Әйелдің бір бочка квасты қанша күнде бітіретінін табу керек.
Алдымен олардың ішу жылдамдығын теңестіреміз.
Ua+Uә=Uж
(адам, әйел, жалпы)
U=N/t (N - бочка саны)

1/14к + 1/Tәйел = 1/10к
1/Tәйел = 1/10 - 1/14
1/Tәйел = 7/70 -  5/70
1/Tәйел = 2/70
Tәйел = 70/2 = 35 күн

Жауабы: Әйел бір бочканы 35 күнде бітіреді