В двух сосудах 120 мл оборотного зелья.Сколько миллилитров зелья в каждом сосуде, если в одном из

них в 1 8/11 больше зелья, чем в другом?Сколько миллилитров зелья в меньшем сосуде?

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Нехай об'єм зелья в меншому сосуді дорівнює x мл. Тоді об'єм зелья в більшому сосуді буде (1 8/11)x мл, що можна перетворити на (19/11)x мл. За умовою задачі, об'єм зелья у двох сосудах разом дорівнює 120 мл, тому ми можемо записати рівняння:

x + (19/11)x = 120

Перетворюємо його на однакові дроби та складаємо:

(11/11)x + (19/11)x = 120

(30/11)x = 124

x = 44

Отже, об'єм зелья в меншому сосуді дорівнює 44 мл, а в більшому - 76 мл (або 83 5/11 мл).