4.число 18 ¾ два рази поділили на (-5), а потім три раза помножили на (-1) і додали 7 разів 1/9.

Яке число отримали? 5. Чому дорівнює добуток суми натуральних чисел віл 20 до 50 та суми цілих чисел від -20 до +20. Відповідь поясніть

Ответы на вопрос

Отвечает Петрянин Максим.

4. Число 18 ¾ два рази поділили на (-5), а потім три раза помножили на (-1) і додали 7 разів 1/9. Яке число отримали?

Розвязання:

18\frac{3}{4} :(-5)^{2} *(-1)^{3} +7*\frac{1}{9} = \frac{75}{4}:25*(-1)+\frac{7}{9}= -\frac{75}{4}*\frac{1}{25}+\frac{7}{9} = -\frac{3}{4} +\frac{7}{9}= \frac{-3*9+7*4}{36}=\frac{-27+28}{36}=\frac{1}{36}

Відповідь:  \frac{1}{36}

5. Чому дорівнює добуток суми натуральних чисел від 20 до 50 та суми цілих чисел від -20 до +20.

Розвязання:

Оскільки сума двох протилежних чисел дорівнює нулю, тому сума цілих чисел від -20 до +20 дорівнює нулю

-20+(-19)+(-18)+...+0+...+18+19+20 = 0  

При множенні будь-якого числа на нуль, отримаємо нуль.

А отже, добуток суми натуральних чисел від 20 до 50 та суми цілих чисел від -20 до +20 теж дорівнює нулю.

Відповідь: 0.