Для економії електроенергії деякі домогосподарства встановлюють двозонні лічильники електроенергії.

Якщо за місяць господарство споживає понад 250 кВт/год, то за 1 кВт/год яка спожита із 7.00 по 23.00 (зона 1), домогосподарство платить 1.68 грн; за 1кВт/ год яка спожита з 23.00 по 7.00 (зона 2), домогосподарство платить у два рази менше. Обчислити скільки слід заплатити за електроенергію за місяць, якщо у зоні 1 було спожито 122 кВт/год, а у зоні 2- 215 кВт/год

Ответы на вопрос

Отвечает Митин Александр.

Ответ:

Для обчислення суми, яку слід заплатити за електроенергію за місяць, потрібно скористатися формулою:

S = P1 * Q1 + P2 * Q2

де S - сума, P1 - тариф за 1 кВт/год у зоні 1, Q1 - кількість спожитої електроенергії у зоні 1, P2 - тариф за 1 кВт/год у зоні 2, Q2 - кількість спожитої електроенергії у зоні 2.

За умовою задачі, P1 = 1.68 грн, Q1 = 122 кВт/год, P2 = P1 / 2 = 0.84 грн, Q2 = 215 кВт/год.

Підставляючи дані у формулу, отримаємо:

S = 1.68 * 122 + 0.84 * 215

S = 205.92 + 180.6

S = 386.52 грн

Отже, за електроенергію за місяць слід заплатити 386.52 грн.\

якщо не скадно можно корону.

Пошаговое объяснение: