(2 3/4- 1,5)+(2,5-1 7/8) : 1/8 -0,25


Ответы на вопрос

Отвечает Микитюк Маша.

сделай пожалуйста ответ лучшим :)

Перетворимо змішані дроби на неправильні:

2 3/4 = 11/4

1 7/8 = 15/8

Тоді вираз стане:

(11/4 - 1,5) + (2,5 - 15/8) : 1/8 - 0,25

Переведемо десяткові дроби у звичайні:

1,5 = 3/2

2,5 = 5/2

0,25 = 1/4

Тоді вираз стане:

(11/4 - 3/2) + (5/2 - 15/8) : 1/8 - 1/4

Складаємо дроби з однаковими знаменниками:

(11/4 - 6/4) + (20/8 - 15/8) : 1/8 - 2/8

Зводимо дроби до спільного знаменника:

(11 - 6) / 4 + (20 - 15) / 8 : 1 / 8 - 2 / 8

Скорочуємо чисельники:

5 / 4 + 5 / 8 : 1 / 8 - 2 / 8

Ділимо дріб на дріб:

5 / 4 + (5 / 8 * 8 / 1) - 2 / 8