3. Кесте бойынша есеп курастыр және оии шар Бiр затка жумсалган Заттардии сини Жалпы шими 5 дана

500 изо 1 м 10 см 70 см 6 дана 740​

Ответы на вопрос

Отвечает Голишев Тимофей.

Ответ:

Ответ: объем прямоугольного параллелепипеда равен 50 кубическим сантиметрам.

Кесте бойынша есеп курастыр және оии шар Бiр затка жумсалган Заттардии сини Жалпы шими 5 дана 500 изо 1 м 10 см 70 см 6 дана 740

Кестенің бойыны 5 м, 500 см-га тең, оңы 1 м 10 см, биіктігі 70 см.

Жалпы шым 5 дана 500:

5 дана = 500 кг

Оны шымдық бөлшектерге айырамыз:

500 кг = 500000 г

Осы заттың об'емін табайық. Об'ем формуласы: V = a * b * c, де a, b, c - өлшемдер бойынша тізім.

V = 5 м * 1 м 10 см * 70 см = 5 * 1.1 * 0.7 м³ = 3.85 м³

Жалпы шымы 5 дана 500, об'емі 3.85 м³.

Жалпы шым 6 дана 740:

6 дана = 600 кг

Оны шымдық бөлшектерге айырамыз:

740 г = 0.74 кг

600 кг + 0.74 кг = 600000 г + 740 г = 600740 г

Осы заттың об'емін табайық:

V = a * b * c, де a, b, c - өлшемдер бойынша тізім.

V = 2 м * 2 см * 2 см = 0.008 м³

Жалпы шымы 6 дана 740, об'емі 0.008 м³. Одан да жалпы шымның об'емі 3.85 м³ + 0.008 м³ = 3.858 м³.