Знайдіть середню швидкість руху автомобіля на двох ділянках шляху, якщо на першій ділянці він їхав

2 години зі швидкістю 43/5км/год, а на другій, 1,5 год зі швидкістю 42 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Буслаев Мефодий.

Відповідь:Середня швидкість руху автомобіля на двох ділянках шляху визначається за формулою:

середня швидкість = загальний шлях / час,

де загальний шлях - сума пройдених ділянок, а час - загальний час руху.

На першій ділянці автомобіль проїхав шлях:

шлях = швидкість × час = (43/5 км/год) × 2 год = 86/5 км.

На другій ділянці автомобіль проїхав шлях:

шлях = швидкість × час = 42 км/год × 1.5 год = 63 км.

Тому загальний шлях, пройдений автомобілем, дорівнює:

загальний шлях = 86/5 км + 63 км = 221/5 км.

Загальний час руху автомобіля на двох ділянках дорівнює:

загальний час = 2 год + 1.5 год = 3.5 год.

Отже, середня швидкість руху автомобіля на двох ділянках шляху дорівнює:

середня швидкість = загальний шлях / час = (221/5 км) / 3.5 год = 126/5 км/год ≈ 25.2 км/год.

Отже, середня швидкість руху автомобіля на двох ділянках шляху дорівнює близько 25.2 км/год.

Отвечает Дорніс Назар.

Відповідь:    Vc = 42 6/7 км/год .  

Покрокове пояснення:

   s₁ = 43,5 * 2 = 87 ( км ) ;

   s₂ = 42 * 1,5 = 63 ( км ) ;

   S = s₁ + s₂ = 87 + 63 = 150 ( км ) ;

   t = t₁ + t₂ = 2 + 1,5 = 3,5 ( год ) ;

   Vc = S/t = 150/3,5 = 1500/35 = 300/7 = 42 6/7 ( км/год ) ;

   Vc = 42 6/7 км/год .