Спростити вираз 18y + 2 3/7y- 3 5/7y​


Ответы на вопрос

Отвечает Єфімчук Максим.

Для спрощення виразу потрібно знайти спільний знаменник дробів від другого та третього доданків, тобто

2 3/7 = (2*7 + 3) / 7 = 17 / 7

3 5/7 = (3*7 + 5) / 7 = 26 / 7

Отже, можемо записати

18y + 17/7 y - 26/7 y

Об'єднавши другий та третій доданки, отримаємо

18y + (17/7 - 26/7) y

Після спрощення дужок маємо

18y - 9/7 y

Щоб додати частки з однаковими знаменниками, можна спочатку знайти спільний знаменник, який є 7. Потім можемо привести обидві дроби до спільного знаменника та додати чисельники, отримаємо:

18y - (9/7)y = 18y - (1 * 9 / 7) y = 18y - (9 / 7)y = (18 * 7 / 7)y - (9 / 7)y = (126 / 7)y - (9 / 7)y = (126 - 9) / 7 y = 117 / 7 y

Отже, спрощений вираз: 117/7 y.