Розв'яжіть рівняння:а) 4(5-3х)=3(2-4х)+7б) 3х-2(3х-1)=2х+7будь ласка допоможіть ​


Ответы на вопрос

Отвечает Медведева Мария.

a) Х сокращается остаётся 0. Уравнение не правильно

4(5 - 3x) = 3(2 - 4x) + 7 \\ 20 - 12x = 6 - 12x + 7 \\  - 12x + 12x = 7 + 6 - 20

б) Ответ: -1

3x - 2(3x - 1) = 2x + 7 \\ 3x - 6x + 2 = 2x + 7 \\ 3x - 6x - 2x = 7 - 2 \\  - 5x = 5 \\ x =  - 1

Отвечает Костенко Юрий.

Покрокове вирішення рівнянь:

а) 4(5-3х) = 3(2-4х)+7

  Розкриваємо дужки:

  20-12х = 6-12х+7

  Скорочуємо однакові члени в обох частинах рівняння (-12х) і (-12х):

  20 = 6+7

  20 = 13

  Відповідь: твердження хибне для будь-якого значення х.

б) 3х-2(3х-1) = 2х+7

   Помножимо кожний доданок на множник -2 і розкраємо дужки:

   3х-6х+2 = 2х+7

   Зведемо подібні доданки:

   -3х+2 = 2х+7

   Перенесемо змінні сталі з протилежними знаками у ліву та      праву частини:

   -3х-2х = 7-2

   У лівій частини рівняння зводимо подібні доданки, а у правій віднімаємо числа:

   -5х = 5

   х = -1