1 2 18, 45 және 27 сандарының ең кіші ортақ еселігін табыңыз.​


Ответы на вопрос

Отвечает Великсаров Денис.

Ответ:

18, 45 және 27 сандарының ең кіші ортақ еселігі 270.

Пошаговое объяснение:

неге 270 шықты?

Өйткені ең бірінші әрбір санның жай көбейткіштерге жіктелуін табу керек.

18: 2 * 3^2

45: 3^2 * 5

27: 3^3

2-қадам: Кез келген көбейткіште пайда болатын әрбір жай көбейткіштің ең жоғары қуатын анықтау.

2-нің ең үлкен күші 2^1.

3-тің ең үлкен күші 3^3.

5-тің ең үлкен күші 5^1.

3-қадам: LCM табу үшін осы ең жоғары дәрежелерді бірге көбейтуіміз қажет:

LCM = 2^1 * 3^3 * 5^1

Енді LCM есептесек:

LCM = 2 * 27 * 5

LCM = 54 * 5

LCM = 270

сол үшін жауабы 270.