БУДЬ ЛАСКА, ДУЖЕ ТРЕБА!!!!! В основі прямоï призми лежить прямокутна трапеція з тупим кутом 120° i

меншою основою 2³√11 Діагональ трапеції є бісектрисою її гострого кута. Більша діагональ паралелепіпеда нахилена до основи під кутом 45°. Знайдiть об'єм призми.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бабей Александра.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти об'єм призми, нам спочатку потрібно знайти площу її основи. Опишемо кроки для розв'язання цієї задачі.

Знайдіть площу трапеції, що є основою призми.

Діагональ трапеції є бісектрисою гострого кута, тобто половина діагоналі трапеції дорівнює одній зі сторін основи призми. Діагональ гострого кута трапеції може бути знайдена за допомогою тригонометричних співвідношень.

Нехай a - менша основа трапеції, b - більша основа трапеції, і d - її діагональ. Тоді ми маємо наступні співвідношення:

a = 2³√11, (тривіально задано в умові)

b = 2d sin(60°), (основа трапеції)

d = b / (2sin(60°)) = b / √3. (за законом синусів в трикутнику)

Зараз, ми можемо знайти площу трапеції:

S_base = (1/2)(a + b)h,

де h - висота трапеції.

Ми маємо значення a, b, і можемо знайти h з трикутника прямокутного на гіпотенузу та відомих катетів:

h = 2d cos(60°) = 2(b/√3) × 1/2 = b/√3.

Тепер ми можемо знайти площу основи трапеції:

S_base = (1/2)(a + b)h = (1/2)(2³√11 + b)(b/√3).

Знайдіть площу основи паралелепіпеда.

Більша діагональ паралелепіпеда нахилена до основи під кутом 45°. Отже, площа основи паралелепіпеда може бути знайдена за допомогою формули:

S_base_parallelepiped = a^2,

де a - довжина одного з бічних ребер паралелепіпеда.

Ми знаємо, що a = b / √3, отже:

S_base_parallelepiped = (b / √3)^2 = b^2 / 3.

Знайдіть об'єм призми.

Об'єм призми може бути знайдений за допомогою площі її основи і висоти. Відомо, що висота призми дорівнює висоті трапеції, тобто h = b/√3. Тепер, об'єм можна знайти:

V = S_base × h + S_base_parallelepiped × h

V = ((1/2)(2³√11 + b)(b/√3)) × (b/√3) + (b^2 / 3) × (b/√3).

Знайдемо V:

V = ((1/2)(2³√11 + b)(b/√3)) × (b/√3) + (b^2 / 3) × (b/√3)

V = (1/2)(2³√11 + b)(b^2/3) + (b^3 / 3√3).

Тепер ми маємо вираз для об'єму призми. Виразимо b з першого співвідношення a = 2³√11:

b = 2³√11 - a.

Тепер підставимо це значення в вираз для об'єму