Арифметикалық ортасы 61-ге геометриялық ортасы 60 тең натурал санды табыңыз​


Ответы на вопрос

Отвечает Талыбов Ильяс.

(a+b)÷2=61==>a=122-b.

а/60=60/b

Подставляем первое выражение во второе

(122-b)/60=60/b

Решаем пропорцией

(122-b)b=60*60

b(122-b)=3600

b^2-122b+3600=0

a=1 b=-122 c=3600

D=b^2-4ac=(-122)^2- 4*1*3600=14884-14400=484=22^2

x1=(-b+√D)/2a=122+22/2=72

x2=(-b-√D)/2a=122-22/2=50

a=72 b=50