Знайдіть область значення функції y=x²+4x-5


Ответы на вопрос

Отвечает Усимова Настя.

Щоб знайти область значень функції y = x² + 4x - 5, спершу знайдемо вершину параболи, яка описує цю функцію.

Функція має квадратичну форму, і її графік - це парабола. Знайдемо координати вершини параболи за допомогою формули для вершини параболи: x = -b / (2a), де a і b - коефіцієнти перед x² і x.

У вашому випадку a = 1 і b = 4. Знаходимо x:

x = -4 / (2 * 1) = -4 / 2 = -2

Тепер, знаючи x, знайдемо y, підставивши його в функцію:

y = x² + 4x - 5

y = (-2)² + 4 * (-2) - 5

y = 4 - 8 - 5

y = -9

Отже, вершина параболи знаходиться в точці (-2, -9).

Тепер ми знаємо, що це парабола зі зниженням (оскільки a = 1 > 0) і її вершина знаходиться в точці (-2, -9). Оскільки це парабола зі зниженням, вона не має верхнього обмеження, тобто вона простягається від вершини нескінчено вниз. Тобто область значень функції y = x² + 4x - 5 - це всі дійсні числа, які менше або рівні -9.

Математично це можна виразити як: y ≤ -9.