1-нұсқа 1) Қонақтардың 12-сі қымыз, 18-і айран, 20-сы шұбат ішті. 6-уы қымызда айрана ішті, 8-і

айранда шұбатта ішті, 7-сі шұбатта қымызда ішті. 4 конак кымыз айран шұбат үшеуінде ішті. Қонақтардың жалпы саны қанша? [3] 2) Ән конкурсындағы 7 қатысушының орындау реті жеребемен анықталады. Жеребе тартуда неше әртүрлі нұсқа болуы мүмкін? 3) Шеңбер бойында 8 нүкте берілген. Осы нүктелер арқылы неше хорда жүргізуге болады? [2] ​

Ответы на вопрос

Отвечает Нурк Даша.

Ответ:

1. Қонақтардың жалпы саныды табу үшін алдын ала жойлау жоспарын қолданамыз.

Алдын ала жойлау жоспары:

Қымыз ішушілер саны: 12 + 6 + 7 + 4 = 29.

Айран ішушілер саны: 18 + 6 + 8 + 4 = 36.

Шұбат ішушілер саны: 20 + 8 + 7 + 4 = 39.

Сонымен қатар, 6 адамдың қымызда айран ішуі, 8 адамдың айранда шұбат ішуі, және 7 адамдың шұбатта қымыз ішуі керек.

Слайдерді жасау:

6 адам қымыз ішеді, олардың ішуі керек.

8 адам айран ішеді, олардың ішуі керек.

7 адам шұбат ішеді, олардың ішуі керек.

Жоспарды жасау арқылы, қонақтардың жалпы санын таба аламыз:

29 (қымыз ішушілер) + 36 (айран ішушілер) + 39 (шұбат ішушілер) = 104 қонақ.

Сондықтан, қонақтардың жалпы саны 104 болады.

2.Ән конкурсында 7 қатысушының орындау ретін жеребемен анықтау үшін орындардың тізімін тағайындау жоспарын пайдаланамыз. Орындарды тағайындау жоспары арқылы барлық мүмкін нұсқаларды таба аламыз.

Бір орынды 1-нің алуы 7 салынған басқа бір орынды 2-нің алуы 6 салынған тақырыптардың барлығынан жеткілікті. Осында жеребе ағымда орын саны бойынша анықталады. Сонымен 7 адамның орындарының барлық нұсқаларын таңдаймыз. Бұл ағымда орын саны бойынша анықталады.

3.Шеңбер бойында 8 нүкте берілген, олар арасында неше хорда жүргізуге болады сұрауының жауабын табу үшін комбинаториканың принципін пайдаланамыз.

Егер 8 нүктеден 2 нүкте арасында бір қайта пауза болса, онда 8-1 = 7 пайда болады.

Егер 8 нүктеден 3 нүкте арасында бір қайта пауза болса, онда 8-2 = 6 пайда болады.

Солай баруына керек пайдаланылатын кешендіктерді сана алсаңыз, шеңбер бойында 8 нүктеден неше хорда жүргізу мүмкін болады.

Пошаговое объяснение:

............................................