На селянському подвір’ї жили гуси і поросята.Якщо рахувати голови,то на подвір’ї 34 голови, а якщо

рахувати ноги, то 76. Скільки гусей і скільки поросят на селянському подвір’ї? Даю 30б

Ответы на вопрос

Отвечает Лигай Руслан.

Ответ:

Позначимо кількість гусей як "Г" і кількість поросят як "П".

Ми знаємо, що на подвір'ї є 34 голови, тобто:

Г + П = 34 (рівняння 1)

Також ми знаємо, що на подвір'ї є 76 ніг, тобто:

2Г (гуси мають 2 ноги) + 4П (поросята мають 4 ноги) = 76

2Г + 4П = 76 (рівняння 2)

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

1) Г + П = 34

2) 2Г + 4П = 76

Можна розв'язати цю систему методами алгебри чи підставити значення з першого рівняння в друге для визначення кількості гусей і поросят. Якщо підставити "Г = 34 - П" в друге рівняння:

2(34 - П) + 4П = 76

Отримаємо:

68 - 2П + 4П = 76

Після об'єднання членів з однаковими змінними:

2П = 8

Тепер розділимо обидві сторони на 2:

П = 4

Тепер ми знаємо, що на селянському подвір'ї є 4 поросяти. Щоб знайти кількість гусей, можна підставити значення П у перше рівняння:

Г + 4 = 34

Віднімемо 4 від обох боків:

Г = 34 - 4

Г = 30

Отже, на селянському подвір'ї є 30 гусей і 4 поросяти.

Отвечает Земеров Данил.

Пошаговое объяснение:

У гусей - по 2 ноги

У поросят - по 4 ноги

х-количество гусей

34-х-количество поросят

2х+4(34-х)=76

2х+134-4х=76

-2х=-58

х=29 - количество гусей

34-29=25поросят

Ответ:29 гусей и 5 поросят