Дано трикутник MNK. Площина, яка паралельна прямій MN, перетинає сторону MK у точці E, а сторону

NK- у точці P. Знайти KP, якщо ЕР=9см, MN=13см, PN=8см. Допоможіть будь ласочка, в мене контрольна

Ответы на вопрос

Отвечает Калашников Михаил.

Відповідь:

Для знаходження KP у трикутнику MNK використаємо подібність трикутників.

Дано:

ЕР = 9 см.

MN = 13 см.

PN = 8 см.

Ми знаємо, що пряма, паралельна MN і проходить через точку Е, розрізає сторону MK у відношенні, яке дорівнює відношенню довжин MN до довжини NE.

Тобто, ME = (MN / NE) * EP

ME = (13 см / NE) * 9 см

Також ми знаємо, що пряма, паралельна MN і проходить через точку P, розрізає сторону NK у відношенні, яке дорівнює відношенню довжин MN до довжини NP.

Тобто, MP = (MN / NP) * PN

MP = (13 см / NP) * 8 см

Таким чином, у трикутнику MEP, ми можемо знайти ME і MP.

Тепер знайдемо KP, використовуючи рівність сторін трикутника MKN:

KP = MK - (ME + MP)

KP = 13 см - [(13 см / NE) * 9 см + (13 см / NP) * 8 см]

Для знаходження KP, нам потрібно знайти значення NE і NP. Ми можемо знайти їх, використовуючи співвідношення, які ми визначили раніше.

Таким чином, для знаходження KP нам потрібно обчислити значення NE і NP, а потім підставити їх у вираз для KP.