2 цілих 5/14 * 4 цілих 2/3 + 12:2 цілих 1/4 - 15 1/4 пошагове пояснення хто зможе будь-ласка даю 20

балів!!

Ответы на вопрос

Отвечает Дьяконова Светлана.

Відповідь: 91/4, 22 3/4 або 22,75

Покрокове пояснення: 2 5/14 × 4 2/3 + 12 ÷ 2 1/4 - 15 1/4.

Спочатку все перетворюємо у неправильні дроби

33/14 × 14/3 + 12/1 ÷ 9/4 - 61/4

В математиці робляться спочатку дужки, потім множення і ділення а далі вже додавання та віднімання.

Робимо множення. Чисельник на чисельник, знаменник на знаменник (поки що без скорочень)

33/14 × 14/3 = 462/42

Ділимо. Щоб виконати ділення ми ділене множимо на оберниний дільник.

12/1 × 9/4 = 108/4

Записуємо одним прикладом:

462/42 + 108/4 - 61/4

Тепер ми можемо виконувати додавання та віднімання. Для того щоб це зробити маємо знайти спільний знаменник. Чисельники віднімаємо, знаменник буде однаковим. У цьому прикладі вже є два дроби з однаковими знаменниками (108/4 - 61/4)

108/4 - 61/4 = 47/4

Зараз скорочуємо перший дріб на 42.

Тож тепер це 11/1 + 47/4

Шукаємо спільний дільник (В данному випадку це 4) та виконуємо додавання

44/4 + 47/4 = 91/4 (22,75)

Максимально пошагове, сподіваюся допоможе :_))