Оля, Дарина та Марійка пішли у магазин за покупками. Дарина витратила лише 15% того, що витратила

Марійка. Оля витратила на 60% більше, ніж Марійка. Всі разом дівчатка витратили 550 гривень. Яку суму витратила Оля? ПОМОГИТЕ ПЖПЖПЖ СДАВАТЬ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тренина Варвара.

Ответ:

Позначимо витрати Марійки як х гривень.

За умовою задачі, Дарина витратила лише 15% того, що витратила Марійка. Тому Дарина витратила (15/100) * x = 0.15x гривень.

Оля витратила на 60% більше, ніж Марійка, тобто Оля витратила x + 0.60x = 1.60x гривень.

Разом дівчатка витратили 550 гривень, отже:

Марійка + Дарина + Оля = x + 0.15x + 1.60x = 550 гривень.

Об’єднуючи подібні доданки отримаємо:

2.75x = 550

x = 550 / 2.75 = 200

Таким чином, Марійка витратила 200 гривень, Дарина витратила 0.15 * 200 = 30 гривень, а Оля витратила 1.60 * 200 = 320 гривень.