Катынастар және пропорциялар болiмi бойынша № 1 ЖБ I нұсқа 1.28: 3,5= 16 : 2 берілген пропорциядағы

сандарды пайдаланып, баска нешепропорция кұрастыруга болатынын табыңыз және оларды жазыныз. [2]​

Ответы на вопрос

Отвечает Мокаев Руслан.

Ответ:

Өстірілген пропорцияда сандарды табу үшін енгізілген пропорцияны басқа сандармен салыстырамыз. Үшінші сандарды табу үшін, алдыңғы қою сандарын қолданамыз:

1.28 : 3.5 = 16 : 2

Бұл пропорцияды жасау үшін, сан жолдасынайтын қатынастарды табамыз.

1.28 / 3.5 = 16 / 2

Бұл уралуын жасағанда, қатынастарды табамыз:

1.28 / 3.5 = 0.3657

Соның барысында қатынастар жасап, кейбір қайтаған сандарды жою мүмкін:

0.3657 : 0.3657 = 1

Енгізген сандарды қоюды жасап, біздің жаңа пропорциянымыз:

1 : 1 = 1

Сонымен, біздің жаңа пропорциямызда сандар 1:1 жасалды. Бұл жаңа пропорцияны жазуымызды сізге әкеледі:

1 : 1

Сіздің жауабыңыз:

1 : 1 = 1