При каком значении x верно равенство: а) x+3/65 = 4/13б) 7/х+4=21/60в) 5х-8/5=18/45г)

х-2/36=2/15д) 5+х/23= 36/92е) 4/19-3х=36/63​

Ответы на вопрос

Отвечает Максакова Екатерина.

а) x + 3/65 = 4/13

Спочатку віднімемо 3/65 від обох сторін:

x = 4/13 - 3/65

x = (260/65 - 3/65)

x = 257/65

б) 7/x + 4 = 21/60

Спочатку віднімемо 4 від обох сторін:

7/x = 21/60 - 4

7/x = (21/60 - 240/60)

7/x = (-219/60)

Тепер поділимо обидві сторони на 7:

x = (-219/60) / 7

x = -219/420

x = -73/140

в) 5x - 8/5 = 18/45

Для спрощення рівняння, помножимо обидві сторони на 5:

5x - 8 = (18/45) * 5

5x - 8 = (18/9)

5x - 8 = 2

Тепер додамо 8 до обох сторін:

5x = 2 + 8

5x = 10

Поділимо обидві сторони на 5:

x = 10 / 5

x = 2

г) x - 2/36 = 2/15

Для спрощення рівняння, помножимо обидві сторони на 36:

36x - 2 = (2/15) * 36

36x - 2 = (72/15)

36x - 2 = 4.8

Тепер додамо 2 до обох сторін:

36x = 4.8 + 2

36x = 6.8

Поділимо обидві сторони на 36:

x = 6.8 / 36

x = 17/90

д) 5 + x/23 = 36/92

Спочатку віднімемо 5 від обох сторін:

x/23 = 36/92 - 5

x/23 = (18/46) - (230/46)

x/23 = (-212/46)

Тепер помножимо обидві сторони на 23:

x = (-212/46) * 23

x = -212/2

x = -106

е) 4/19 - 3x = 36/63

Для спрощення рівняння, поділимо обидві сторони на 1/63:

(4/19) / (1/63) - 3x = 1

(4/19) * 63 - 3x = 1

252/19 - 3x = 1

Тепер віднімемо 252/19 від обох сторін:

-3x = 1 - 252/19

-3x = (19/19) - (252/19)

-3x = -233/19

Тепер поділимо обидві сторони на -3:

x = (-233/19) / -3

x = (233/19) * (1/3)

x = 233/57

Отже, значення x для кожного з рівнянь:

а) x = 257/65

б) x = -73/140

в) x = 2

г) x = 17/90

д) x = -106

е) x = 233/57