Учні третіх класів протягом доби взяли в бібліотеці 35 книжок. Скільки книжок взяли учні 3-В класу,

якщо учні 3-А взяли 18 книжок, а учні 3-Б- у 2 рази менше, ніж учні 3-А? Треба рішення оберненої задачі

Ответы на вопрос

Отвечает Дашевский Виталий.

1) 18 : 2=9 ( кн. ) - Взяли учні 3-Б класу;

2) 18+9=27 (кн. ) - Взяли учні 3-А і 3-Б разом;

3) 35-27=8 ( кн. ) - Взяли учні 3-В класу;

Відповідь: Учні 3-В класу взяли 8 книжок.

Отвечает Цветкова Ира.
Давайте розв'яжемо цю обернену задачу. Спочатку ми знаємо, скільки книжок взяли учні 3-А та 3-Б. Потім знайдемо загальну кількість книжок, яку взяли учні третіх класів, і відняємо кількість книжок, яку взяли учні 3-А та 3-Б, щоб знайти кількість книжок, яку взяли учні 3-В класу.

Учні 3-А взяли 18 книжок.
Учні 3-Б взяли у 2 рази менше, ніж учні 3-А, тобто 18 / 2 = 9 книжок.

Загальна кількість книжок, яку взяли учні третіх класів, це сума кількостей книжок, які взяли учні 3-А і 3-Б:
18 (учні 3-А) + 9 (учні 3-Б) = 27 книжок.

Тепер ми знаємо, що учні всього взяли 27 книжок, і це було за добу. Отже, учні 3-В класу взяли решту книжок:
35 (всього книжок) - 27 (книжок, взятих учнями 3-А та 3-Б) = 8 книжок.

Отже, учні 3-В класу взяли 8 книжок.