7 МАТЕМАТИКА КҮНДЕЛІКТІ ӨМІРДЕ Есепті шығар. 660 теңгеге альбом, бояу және қарындаш сатып алынғаны

белгілі. Альбом мен бояуға 585 теңге, ал бояу мен қарындашқа 300 теңге төленді. Альбом, бояу және қарындаш жеке-жеке қанша теңге тұрады?​

Ответы на вопрос

Отвечает Холявенко Эльдар.

Альбом мен бояуға 585 теңге төленген, ал бояу мен қарындашқа 300 теңге төленген деп айтылды.

Сондықтан, альбом мен бояу арасындағы байланыс 585 теңге, бояу мен қарындаш арасындағы байланыс 300 теңге болатынды.

Егер альбомдың бағасын "х" теңге деп алсақ, бояуның бағасы 585 теңге болатынды. Сондықтан, бояуның бағасы альбомның бағасының 585 теңге болатын қосындысы болады.

Ал бояу мен қарындаш арасындағы байланыс 300 теңге болатынды. Егер бояудың бағасын "у" теңге деп алсақ, қарындаштың бағасы алдындағы бағаның 300 теңге болатын қосындысы болады.

Сондықтан, альбом, бояу және қарындаш жеке-жеке қанша теңге тұрады деп сұрау жасасақ, біз бұл байланыстарды қосып, есепті шығарамыз:

х + у + (х + у) = 660

2х + 2у = 660

2(х + у) = 660

х + у = 330

Біздің есепті шығару арқылы алдындағы байланыстарды пайдалана отырып, альбом, бояу және қарындаш жеке-жеке 330 теңге тұрады.

Пошаговое объяснение: