4) y = x2 + 5,4, мұндағы -3 < x < −2; 5) у = √x + 5, мұндағы 9 < x < 16;


Ответы на вопрос

Отвечает Nikita Nikita.

y = x^2 + 5.4, мұндағы -3 < x < -2;

Еске салу үшін қазіргі құмсалдағы x мәндерін қолданамыз: -3 < x < -2.

y = x^2 + 5.4 формуласында x мәнін осы интервалда қойамыз:

y(-3) = (-3)^2 + 5.4 = 9 + 5.4 = 14.4

y(-2) = (-2)^2 + 5.4 = 4 + 5.4 = 9.4

Сонымен, x интервалында y мәні 14.4 мен 9.4 аралығында болады.

y = √x + 5, мұндағы 9 < x < 16;

Еске салу үшін қазіргі құмсалдағы x мәндерін қолданамыз: 9 < x < 16.

y = √x + 5 формуласында x мәнін осы интервалда қойамыз:

y(9) = √9 + 5 = 3 + 5 = 8

y(16) = √16 + 5 = 4 + 5 = 9

Сонымен, x интервалында y мәні 8 мен 9 аралығында болады.