Через точку А, що лежить поза колом, проведено дотичну й січну, яка перетинає коло в точках В і

С. Відстань від точки А до точки дотику дорівнює 14 см, а відстань до однієї з точок перетину січної з колом дорівнює 28 см. Знайдіть довжину хорди ВС (у см).

Ответы на вопрос

Отвечает Бажанов Илья.

Ответ:     ВС = 21 см .

Пошаговое объяснение:

Нехай AD - дотична , а АС - січна до кола .  За теоремою про січну

і дотичну до кола  :  AC * AB = AD² .

28 * AB = 14² ;

       AB = 14²/28 = 7 ( см ) .   ВС = АС - АВ = 28 - 7 = 21 ( см ) .