биринши вазада екиншиге караганда 3 есе артык раушангул ушинши вазада екиншиге караганда 5 артык

раушангул тур Уш вазада барлыгы 45 раушангул болса биринши вазада канша раушан гул бар?​

Ответы на вопрос

Отвечает Дроздова Полина.

Пошаговое объяснение:

теңдеу құрамыз екінші вазадағы гүлді - х деп аламыз : 3х + х + х + 5=45

3х+х+х=45 - 5

5 х =40

х = 40:5

х = 8

яғни екінші вазада 8 раушангүл

бірінші вазада 3 есе артық 3×8=24 раушангүл

үшінші вазада 5 артық 8+5=13

24+8+13=45