Кімната має форму прямокутного паралелепіпеда (ширина кімнати - 4 м, довжина - 5 м, висота - 2,5

м). Площа стін кімнати дорівнює 0,8 площі бічної поверхні цього паралелепіпеда. Скільки фарби (у кг) потрібно для того, щоб повністю пофарбувати стіни і СТЕЛЮ цієї кімнати, якщо на 1 м витрачається 0,25 кг фарби?

Ответы на вопрос

Отвечает Ворожцов Никита.

Ответ:

14 кг

Пошаговое объяснение:

Параметри кімнати :

а= 4 м

b= 5 м

c= 2,5 м

Щоб знайти скільки фарби буде витрачено , нам потрібно знати площу стін і стелі .

Спочатку знайдемо площу стелі за формулою :

Sс.=a*b= 4*5= 20 м²

Для того , щоб знайти площу стін , нам потрібно знайти площу бічної поверхі  за формулою  :

Sб.п.= 2*(ac+bc)= 2* ( 4*2,5+5*2,5)=2* 22,5= 45 м²

Знайдемо площу стін , якщо вона становить 0,8 від площі бічної поверхні :

Sст=0,8Sб.п.=0,8*45= 36 м²

Загальна площа стін і стелі буде :

ІS=Sc+Scт= 36 + 20 = 56 м²

На 1 м² витрачається 0,25 кг фарби , отже всього буде витрачено :

56 * 0,25= 14 кг