Қайнатпа жасау үшін 3 бөлік жидекке 2 бөлiк қант қажет. Жидекті қайнату кезінде массаның 1,5 есе

кемитінін ескеріп,10 кг қайнатпа шығу үшін қанша килограмм қант және қаншакилограмм жидек қажет болатынын табыңдар.(Шешуімен)​

Ответы на вопрос

Отвечает Досан Аманжол.

Ответ: Қант - 9 кг. Шие - 6 кг.

Пошаговое объяснение:Қантты 3x деп ал шиені 2x деп аламыз, сонда:

(3x-2x)/1,5=10

3x+2x=1,5×10

5x=15

X=15/5

X=3

Енді орнына қоямыз:

3×3=9 кг. Қант

2×3=6 кг. Шие