СРОЧНО НУЖЕН ОТВЕТ ДО 17:00!!! 3кг суға 70 %тік күкірт қышқылы ертінсінің 9кг қосылады Пайда

болған ерітіндінің концентрациясын анықтаныз

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеев Дима.

Ответ:

Шешуі:

1) 70% = 0.7 бөлікке айналдырып алайық.

2) 9кг күкірт қышқылының 70%-ы яғни 0,7 бөлігі күкірт, яғни

9*0,7 = 6,3 кг күкірт.

3) 9 + 3 = 12 кг пайда болған ерітінді.

4) 6,3 : 12 = 0.525

0.525*100 = 52,5

Жауабы: Концентрациясы 52,5%