У дзядули было 10 паштовак. Тры паштоуки ен аддау унуку. Пасля гэтага ва унука стала на 2 паштоуки

больш, чым засталося у дзядули. Кольки паштовак было ва унука спачатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Павел.
Это же просто.

Дедули-10 паш.
Дал-3 паш.
Стало-?,на 2 паш. больше,чем у дедули.
Было-?.
1)10-3=7 (паш)-осталось
2)7+2=9(паш.)-стало.
3)9-3=6(паш)-было.
Ответ:6 паш.
Отвечает Самоволькина Алина.
1.)10-3=7(паш) осталось
2.)7+2=9 (паш) стало
3.)9-3=6 (паш) было
Ответ : 6 паштовак было у унука