Тык тортбурыштын пернимистеры 30см.Онын узындыгы 7см.Тык тортбурыштын енын тап


Ответы на вопрос

Отвечает Остроушко Маргарита.

Ответ:

8см

Пошаговое объяснение:

Биринчиден, эки тараптын узундугун билишибиз керек. Бир жагы 7 см экендигин билебиз, демек: 7 * 2 = 14 (см). Эми биз эки узундуктун туурасын билебиз. Периметри 30 см, демек: 30-14 = 16 (см). Эми туурасын билели. 16: 2 = 8 (см)

Жооп: 8см туурасы.