Знайти найбільший спільний дільник і найменше спільне кратке чисел:36 і 30​


Ответы на вопрос

Отвечает Галас Діма.

Щоб знайти найбільший спільний дільник (НСД) чисел 36 і 30, можна скористатися алгоритмом Евкліда.

Спочатку поділимо більше число на менше:

36 ÷ 30 = 1 з залишком 6.

Тепер поділимо 30 на отриманий залишок 6:

30 ÷ 6 = 5.

Повторюємо кроки, доки залишок не стане рівним 0. В даному випадку, наступний крок буде:

6 ÷ 0 = 0.

Коли отримали залишок 0, число, яке було останнім ненульовим залишком, є НСД. У цьому випадку, НСД(36, 30) = 6.

Тепер, щоб знайти найменше спільне кратне (НСК) чисел 36 і 30, можна скористатися формулою:

НСК(36, 30) = (36 * 30) / НСД(36, 30) = (36 * 30) / 6 = 180.

Отже, НСК(36, 30) = 180.