3. Является ли следующее равенство пропорцией? Запишите пропорции: 1) 3:7,5 = 8:20; 2) 5:18 = 9:

32,4; 3) 7:21= 8: 16; 4) 26 : 4 = 19,5: 3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Касимова Наиля.

Ответ:

3:7,5 = 8:20.

Для першої пари: 3/7,5 = 0,4, а для другої пари: 8/20 = 0,4.

Обидві пари мають однаковий коефіцієнт пропорційності 0,4, тому це пропорція.

5:18 = 9:32,4.

Для першої пари: 5/18 ≈ 0,2778, а для другої пари: 9/32,4 ≈ 0,2778.

Обидві пари мають однаковий коефіцієнт пропорційності приблизно 0,2778, тому це пропорція.

7:21 = 8:16.

Для першої пари: 7/21 = 1/3, а для другої пари: 8/16 = 1/2.

Коефіцієнти пропорційності в цих парах відрізняються (1/3 та 1/2), тому це не пропорція.

26 : 4 = 19,5 : 3.

Для першої пари: 26/4 = 6,5, а для другої пари: 19,5/3 = 6,5.

Обидві пари мають однаковий коефіцієнт пропорційності 6,5, тому це пропорція.

Отже, перша і друга пари є пропорціями, а третя і четверта пари - ні.